گنجینه قلعه های باستانی معمولا در بالای قلعه ها پنهان می باشند و با ساروچ روی آن را می پوشانند. این اجسام گرانبها و باستانی از نظیر سکه ، طلا و نقره را معمولا درون چاه یا حوض هایی در بالایی قلعه پنهان میکردند.

گنجینه قلعه های باستانی

دفینه چاه

در گذشته یک سری از دفینه ها را درون چاه مخفی میکردند که به آن دفینه چاه نیز میگفتند. به طوری که زمین را حفاری میکردند و در انتهای این حفاری فضایی را در زیر زمین به شکل یک اتاق درست میکردند و همواره در این مسیر تله دفینه نیز کار میگذاشتند. و گنجینه را درون اتاقکی جاسازی میکردند و درب اتاقک را با سنگی پلمپ میکردند به طوری که درب اتاقک کف چاه میشد.

دفینه چاه

دفینه چاه

دفینه حوض

معمولا در قلعه ها حوض هایی از ساروج ساخته میشد که برای اینکه کسی به آن شک نکند درون آن را آب کرده و داخل آن به پرورش ماهی می پرداختند از این رو عمق این حوض ها حدود ۳ تا ۴ متر نیز می بوده دفینه مخفی شده درون این حوض ها معمولا مجسمه تندیس حیوانات بوده است که از جنس طلا یا نقره ساخته می شده است.

 

تل های خاکی

از این رو تپه های خاکی و جود داشته که در بیرون از قلعه ساخته می شدند و عمقی که دفینه در این تپه ها دفن شده بود زیاد می باشد و حتی میتوان تا ۳۰ متر هم برسد البته اگر بخواهیم از خود تپه شروع کار کنیم.

روش جست و جوی دفینه و گنجینه قلعه های باستانی

گنجینه قلعه های باستانیگنجینه قلعه های باستانی

به منظور شناسایی دفینه قلعه های باستانی باید تمامی نماد های از قبیل نماد پیکان، نماد رخ انسان، نماد مربع و انواع جوغن را تفسیر کنید و به آن آشنایی داشته باشید و یا با یک دستگاه فلزیاب برای اسکن محیط اقدام کنید . از این رو یک دستگاه فلزیاب مگنومتر می تواند کلیه راهرو ها و اتاقک های مخفی شده را در زیر خاک شناسایی و کشف کند. دستگاه فلزیاب فلزیاب لئوپارد ۱۶۰۰۰با عمق کاوش و وضوح بسیار بالا می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای این کار باشد. و از این رو برای شناسایی اجسام فلزی در زیر خاک از یک دستگاه طلایاب پالسی استفاده کنید با ما همراه باشید تا چند نمونه از بهتریت دستگاه های موجود را به شما معرفی کنیم

  • فلزیاب ANTARES
  • فلزیاب DERAK 101
  • فلزیاب AJM BUGLE
  • فلزیاب TORNADO

نمونه ای از دیگر آثار و نشانه های موجود

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید انواع دستگاه فلزیاب خارجی ، فلزیاب ایرانی ، فلزیاب رازان ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر ، معدنیاب ، حفره یاب ، ردیاب ، آبیاب و… با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب مازندران ، فروش فلزیاب اهواز با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل قرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.