گنجینه در حمام…

یکی از جاهای شلوغ و مطمعن به منظور پنهان کردن گنجینه های بزرگ و کوچک و دم دستی در زمان قدیم خزینه و آتشدان حمام بوده است. گنجینه خزینه حمام قدیمی یکی از مواردی می باشد که ممکن است در دفینه یابی به آن بر بخورید. آیا این موضوع صحت دارد که درون بعضی از حمام ها و خزانه های قدیمی گنجینه وجود دارد آیا برای کشف آنها به دستگاه فلزیاب نیاز می باشد. تا پایان این مطالب با ما همراه باشید تا توضیح کاملی در مورد دفینه خزینه حمام قدیمی برای شما شرج دهیم

نمونه ساختار و معماری حمام های قدیمی ایرانی

گنجینه در حمام قدیمی

گنجینه در حمام قدیمی

مردم  ایران از دوران باستان به نظلافت و پاکیزگی بدن اهمیت فراوان می داده اند . در زمان زرتشتیان پاکیزگی بدن نخستین گرو در نگهداری روح بوده است و در تمام مراسم و در نمازهایشان پاکیزگی را و نیروی تن را پایه اول پاکیزگی روح میدانسته اند. در قدیم مردم برای شستشو و نظافت خود از رودخانه و چشمه ها استفاده میکردند به طوری که پس از مدتی به فکر ساختن مکانی افتادند که همواره بتوانند به منظور پاکیزگی خود در فصول سرد سال و بدون مشکل خود را پاکیزه کنند که از این رو شروع به ساخت بنا های به مانند حمام یا همان خزینه کردند. از این رو به دلیل اینکه در زمان های قدیم لوله کشی وجود نداشت این بنا ها را در نزدیکی چشمه ها و رودخانه ها می ساختند.

و همواره به جای لوله برای انتقال آب به درون خزانه از سفال استفاده می شده است در کناری از حمام آتشدان را تعبیه میکردند  تا ابتدا آب از آتشدان عبور کند و گرم شود و در آخر به حوض وسط برسد. در گوشه حوض پله یا نشیمن درست میکردند تا بتوانند روی آن بنشینند و خود را شستشو دهند.

مکان های مخفی کردن گنجینه در حمام های قدیمی کجا می بوده است

  • کف حوض
  • در زیر نشیمن گاه یا همان پله
  • در زیر آتشدان

از این رو بود که دیوار و کف حمام را از ساروج می ساختند تا همواره رطوبت آن باعث خرابی دیوار ها و کف حمام نشود و مبلغی را در نظر میگرفتند و در زیر حمام جاساز میکردنند. تا اگر حمام خسارتی دید از آن به عنوان هزینه خرج حمام استفاده کنند. تعداد سکه ها نیز بستگی به بزرگی حمام و متراژ حمام داشت به طوری که هرچه بزرگتر بود سکه بیشتری را برایش اختصاص می دادند. به منظور اسکن دفینه ها در زیر آتشدان ها یا کف حوض پیش از حفاری می توانید از یک دستگاه فلزیاب استفاده کنید ولی همواره در استفاده از دستگاه فلزیاب نیز باید دقت کافی را داشته باشید تا یک دستگاه با کیفیت و با قدرت خوب را در اختیار بگیرید. ما به شما چند نمونه از این دستگاه ها را توصیه میکنیم با ما همراه باشید

چندنمونه از دستگاه های پر قدرت به منظور کاوش دفینه و گنجینه ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید انواع فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر و … یا آموزش در خصوص استفاده دستگاه به نمایندگی های فروش فلزیاب جام جم مراجعه کنید و یا به دفتر فروش فلزیاب شیراز ، دفتر فروش فلزیاب تهران ، دفتر فروش فلزیاب بوشهر با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.