گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا و چگونگی جلو گیری از آن

گاز گرفتگی در حفاری طلا را می توان با روش های ساده ای به سلامت از دام آن عبور کرد. بسیاری از گاوشگران طلا و جویندگان گنج های باستانی تا چند قدمی هدف خود پیش می روند ولی به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در حفاری دچار گاز گرفتگی و مشکلات زیادی می شوند.

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

از این رو اکثر افراد و کاوشگران حرفه ای از لوازم مخصوص حفاری استفاد میکنند که تهیه آن وسایل برای برخی از افراد معمولی مقدور نمی باشد، نمونه ای از این وسایل را می توان به لباس مخصوص حفاری اشاره کرد، مهمترین تاثیری که گاز می تواند داشته باشد این است گه از راه تنفس وارد شش های شما شود و تاثیرات مخرب خود را بگذارد، در این صورت شما باید در حین حفاری یک دستمال یا پارچه و یک بطری پر از سرکه به همرا داشته باشید تا زمانی که بوی گاز طلا یا بویی عجیب و غریب به مشامتان خورد دستمال را آغشته به سرکه کرده و جلوی بینه خود قرار دهید.

این روش تا مدتی میتواند جواب بدهد و همواره اگر با صندوقچه و یا گوزه گنج مواجه شدید آن را در یک فضای بسته باز نکنید و در یک فضای باز و آزاد درش را باز کنید تا همواره به کسی آسیب نرسد.

همواره خفگی ناشی از حفاری به دو صورت زیر رخ میدهد

همواره کسانی به کاوشگری علاقه دارند و ایمن کار را دنبال می کنند باراها با این خبر مواجه شده اند که در فلان نقطه کشور عده ای بر اثر گاز گرفتگی طلا در زمان حفاری جان خود را از دست داده اند. این در صورتی می باشد که بیشتر مواقعه به این صورت نمی باشد. از این رو خفگی دز حفاری به دو صورت می باشد.

خفگی در حفاری بر دو قسم می باشد

 • خفکی ناشی از دفینه (گاز طلا یا فلزات دیگر)
 • خفگی ناشی از ادوات حفاری

خفگی ناشی از ادوات حفاری به چه صورت می باشد

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

اقلب کاوشگرانی که در حین حفاری دچار خفگی شده اند بر اثر ادوات حفاری دچار خفگی شده اند نه گاز طلا و این امر به دلیل جهل آنها می بوده است، از این رو کاوشگرانی که از پیکور و موتور لرق استفاده می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که استفاده از این ادواد ردون چاه بسیار خطرناک می باشد زیرا استفاده از این وسایل سبب تولید گاز منو اکسید کربن می شود و به سرعت شخص کاوشگر را به دام مرگ می کشاند. پس باید به این هشدار جدی توجه کرد که از بردن موتر برق به داخل محل چاه حفاری جدا خوداری کنید

نمونه ای از دیگر مطالب مربوط

 • سرمال دفینه چیست
 • پاد زهر یا سنگ شفا
 • گنج نامه یا نقشه گنج
 • لانه خفاش کجاست
 • هواکش خزانه در گنجیابی
 • گنجینه یا دفینه چیست
 • نشان شاهین در گنجیابی
 • انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی
 • نشان شیر در گنجیابی
 • نشان گاو در دفینه

توصیه ما به کاوشگران گنج های باستانی این می باشد که با تهیه یک دستگاه فلزیالب حرفه ای از کاوش های بی هدف جلو گیری کنند، تا بتوانند در وقت و همچنین در راه رسیدن به هدف بسیار موفق شوند.

گاز گرفتگی در حفاری طلا

گاز گرفتگی در حفاری طلا

از این رو ما به شما دستگاه های فلزیاب و طلایاب کمپانی جام جم را پیشنهاد می کنیم این کمپانی با تولید انواع فلزیاب خارجی ، فلزیاب ایرانی ، فلزیاب ارزان قیمت ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب تصویری و انواع شاقول و … دارای محصولات بسیار با کیفیت و در عین کیفیت بالا دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد که همواره قابلیت رقابت با نمونه های مشابه خارجی را داشته است اگر قصد خرید از این کمپانی با سابقه ایرانی را دارید می توانید به نمایندگی فروش فلزیاب تهران ، نمایندگی فروش فلزیاب شیراز ، نمایندگی فروش فلزیاب بوشهر باشماره تلفن ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید. 

باسپاس ار اعتماد شما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =