نشان شمشیر در گنج یابی
نشان شمشیر در گنج یابی

نشان شمشیر در گنج یابی این نماد در عصر باستان نماد قدرت و همچنین نشان جنگ و دفاع در میان مردمان باستان بوده است. و همیشه این نماد مورد احترام بوده است. در ادامه با ما همراه باشید تا از اهمیت این نماد در گنج یابی و دفینه یابی بیشتر بدانید.

نشان شمشیر در مقبره ها:

نشان شمشیر در گنج یابی
نشان شمشیر در گنج یابی

نماد شمشیر از دوران اشکانی تا اوایل دوران اسلامی به عنوان نمادی برای مقبره های سرداران نظامی و جنگی بوده است که بر روی صخره هایی حکاکی می شدند که بر بالای تپه و یا کوه قرار داشتند. و این در صورتی بود که اگر شمشیر دارای مقبره بود باید در مسیر نوک شمشیر ۷ قدم به جلو رفته و دفینه را در آنجا یافت کنید. ولی اگر نوک شمشیر به صورت کج حکاکی شده باشد قضیه فرق می کند زیرا مربوط به مقبره سرداری در دروران اشکانی و یا اسلامی می باشد. حال اگر نوک شمشیر راست بود این نماد مریوط به دوران ساسانی می باشد. همواره در یک صورت مقبره یا هدف در زیر همان سنگ یا نماد می باشد که شمشیر به صورت عمودی روی صخره حکاکی شده باشد و در این شرایط باید اول سنگ را به طور کامل خارج کرد.

نماد شمشیر در تعین مرز و منطقه جنگی:

نشان شمشیر در گنج یابی
نشان شمشیر در گنج یابی

همواره اگر در کوه و بیابان یک شمشیر واقعی را یافتید، باید به قدمت آن توجه کردد. همان طور که مشاهده می کنید تصویر بالا مربوط به دوران اشکانی می باشد این تصویر می تواند دو حالت داشته باشد. نخست اینکه این مکان یک منطقه جنگی بوده و ارتش اشکانی در این مکان با دشمنان به نبرد پرداخته است و در این مکان پایگاه نظامی بنا کرده است. دوم اینکه می تواند نشانگر نماد مرز میان دو کشور باشد. به طوری که بیان کردیم این هدف همواره مربوط به دفینه نبوده و نشانگر مرز جنگی یا همان قلمره می باشد.

از علائم و نشانه هایی که می تواند حائز اهمیت باشد پیدا کردن نشان شمشیر در یک سطح هموار می باشد که در کنار آن صخره کوه و یا تپه وجود نداشته باشد در این صورت شما باید به دنبال یک دفینه بسیار با ارزش در ۱۰۰ قدمی سمت غرب باشید.

نمومه ای از نمادها و نشانه های دیگر:

  • نشان شیر در دفینه یابی
  • قبر شناسی در گنج یابی
  • هواکش خزانه در دفینه یابی
  • نماد لاک پشت
  • نشان پرنده در دفینه
  • نشان قلب در گنج یابی
  • نشان قورباغه در گنج یابی و طلایابی
  • نماد پله در گنج یابی
  • گنج های ایران
  • نشان سنگ صندلی در گنج یابی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید نواع فلزیاب پالسی ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب تصویری ، فلزیاب امنیتی ، فلزیاب تفریحی ، ردیاب ، مین یاب ، شاقول و انواع فلزیاب ایرانی و فلزیاب خارجی می توانید به کلیه نمایندگی های فروش فلزیاب جام جم ، نمایندگی فروش فلزیاب تهران ، نمایندگی فروش فلزیاب شیراز ، نمایندگی فروش فلزیاب مشهد، به شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید. باسپاس

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.