نشان شتر در گنجیابی و دفینه یابی

شتر یا همان اشتر که در زبان پهلوی به این نام آمده است حیوانی است نیرومند و تنومند با توش و توان بالا از خانواده شتران، شبه نشخوار کننده و با دست و گردنی دراز می باشد که بر پشت خود یک ویا دو کوهان دارد که ساختارش ساخته شده از پی و چربی می باشد و این کوهان می تواند در زمانی که در صحرا غذایی برای خوردن ندارد تا چندین روز این حیوان را بی نیاز سازد. گوشت این حیوان در دین اسلام حلال بوده ولی ذبح این حیوان با دیگر جانوران حلال گوشت متفاوت می باشد. و آن را نحر (بریدن گلو) میکنند و اگر سر آن را مانند گوسفند پیش از نحر ببرند گوشت آن حلال نیست.

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

 نماد شتر در دفینه یابی در دفینه یابی دارای تفسیرهای گوناگونی می باشد. که همواره بر اساس دوران مختلف باستان شناسی به آن می پردازیم، نشان شتر از دوران کهن در میان اقوام ایرانی نشان صبر و استقامت بوده است. به طوری که در بیشتر شهرها و مناطق باستانی می توان این نشان را که از سنگ و سخره ساخته شده است مشاهده کرد. همین امر موجب گردیده است که این موجود مورد احترام قرار گیرد. گنجینه های  کوچک که پیشکر مردم بودند و دفینه های بزرگ شاهی به آثار و نشانه شتر نسبت داده شده اند.

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

اگر نشان شتر در کوه، دره و یا تپه دیده شود ، به یک غار و یا ورودی پلمپ شده در جهت دید همان دامنه کوه اشاره دارد. به طوری که برای فهمیدن دقیق باید بر روی نماد شتر سوار شد. همواره باید در جهت دید شخص درخت، سنگ سیاه، سنگ چین و یا هر مورد مشکوکی مورد برسی قرار گیرد. اینگونه از موارد دارای تله مکانیکی و ریزشی می باشند. به طوری که در صورت کوچک ترین اشتباه و برداشتن اشیاء فرعی، تمام غار فرو می ریزد.

تفسیر نشان شتر با یک کوهان

نشان سنگ شتر در دوره ای از تاریخ که بازه ای از میان دوره اشکانیان و ساسانیان می باشد. در دشت های وسیع قرار میگیرد. بر اساس اهمیت و پتانسیل آن برای پنهان کردن گنجینه، شکل و ساختار نشانه شتر تغییر میکند. به طوری که اگر شتر دارای یک کوهان باشد دارای گنج و دفینه است که شامل ظروف و اشیاء نقره است و  در سه الی هفت قدمی پهلو راست پیکره شتر و در عمق سه متری به گل پخته شده که بسیار سفت است رسید و اتاق اصلی در تونل فرعی قرار دارد.

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

تفسیر نماد شتر با دو کوهان

نماد شتر دو کوهانه که این نماد بیشتر در دوران سلوکی و هخامنشی مورد استفاده قرار گرفته است به طوری که این نماد یک نماد اعتقادی و برای نشان دادن راه شاهی بوده است، که همواره اشاره به تپه باستانی و یا فرو رفتگی زمین دارد که مربوط به مقبره شاهی و دفینه ای با ارزش که شامل طلا و مفرق می باشد.

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن

نمونه ای از دیگر آثار و نشانه های مشابه

اگر از دوستداران و علاقه مندان به کاوشگری و گنج یابی می باشید برای سهولت در کار و گرفتن نتیجه هرچه بهتر کار خود را با یک فلزیاب از سر گیرید، یک فلزیاب و طلایاب قدرتمند می تواند شماره به اهداف خود برساند، کمپانی تولید کننده فلزیاب جام جم عرضه کننده انواع فلزیاب ایرانی و فلزیاب خارجی با کیفت و گارانتی بسیار معتبرمی باشد. این کمپانی دارای انواع فلزیاب تصویری ، فلزیاب آنتن رادار ، فلزیاب پالسی ، مگنومتر ، شاقول و … می باشد جهت اطلاعات بیشتر با دفتر فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب اصفهان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

نمونه ای از محصولات این کمپانی به شرح زیر می باشد

  • فلزیاب دراک ۱۰۱ تولید کمپانی IKPV
  • طلایاب AJM 13300 تولید شرکتIKPV
  • فلزیاب PV Imaging تولید شرکت IKPV
  • طلایاب HS366 تولید شرکت IKPV
  • طلایاب HOXNE تولید IKPV
  • فلزیاب Golden Win محصول کمپانی IKPV
  • طلایاب دراک ۱۱۶ تولید کمپانی IKPV
  • فلزیاب موبایلی MobiFuture دارای قابلیت کارکرد با Android و iOS
  • طلایاب LEOPARD 8000 ساخت کمپانی IKPV

جهت کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید فلزیاب با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

آدرس سایت : https://felezyabjamejam.ir  

https://instagram.com/felezyabjamejam

https://www.facebook.com/felezyab.jamejam

https://pinterest.com/felezyabjamejam

https://www.linkedin.com/in/felezyabjamejam

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.