مراحل کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

مراحل کاوش با فلزیاب…

قدم اول مراحل کاوش با فلزیاب : خرید یک فلزیاب مناسب

 اولین مرحله کاوش با طلایاب داشتن یک دستگاه فلزیاب و طلایاب مطمئن میباشد. فلزیابی یک عملکرد بسیار جالب و هیجان انگیز می باشد،به طوری که هر فردی بدون دغدغه سنی میتواند به کاوش بپردازد و از این کار لذت ببرد، داشتن یک دستگاه فلزیاب مطمئن یک الویت می باشد. شما میتوانید بهترین فلزیاب ها را از کمپانی های بزرگ و معتبر که در ایران می باشند، به مانند کمپانی فروش فلزیاب جام جم خریداری کنید. پس از در اختیار گرفتن یک فلزیاب قدرتمند باید مراحل بعد را اجرا فرمایید. در ادامه با ما همراه باشید

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

قدم دوم مراحل کاوش با فلزیاب : فراهم کردن ابزار و وسایل مکمل به منظور کاوش

یک شخص اپراتور به منظور کاوش باید یک سری از وسایل مورد نیاز را در اختیار داشته باشد که این وسایل مقدماتی عبارت انداز :

هدفون ( Headphones ) :

داشتن یک هدفون مناسب و قدرتمند به منظور شنیدن سیگنال های ضعیف در کاوش میتواند بسیار حائز اهمیت باشد.

دستکش ( Gloves ) :

داشتن یک دستکش مناسب و استاندارد در حین حفاری یک از الویت ها می باشد و می تواند دستان شما را در مقابل سابیدگی و یا بریدگی در حین کاوش محافظت کند.

بیلچه حفاری ( Trowel) :

داشتن یک بیلچه کوچک و با وزن بسیار کم و مقاوم یکی از ظرورات در یک کاوش می باشد به طوری که پس از کاوش و پیداکردن محل دفینه به منظور حفاری به یک بیلچه نیاز مبرم می باشد.

نقطه زن ( Pinpointer ) :

به همراه داشتن یک فلزیاب نقطه زن می تواند یک انتخاب عالی باشد و شما را در زمان حفاری یاری میدهد به طوری که برای شناسایی محل دقیق هدف می توان از این دستگاه استفاده کرد.

قدم سوم مراحل کاوش با فلزیاب : پیدا کردن محیطی برای کاوش

پیدا کردن محیطی که مناسب برای کاوش باشد بستگی به شخص شما دارد. اگر شما کاوشگری را به منظور سرگرمی و تفریح دنبال میکنید همواره میتوانید در مکان های ماننند جنگل ، کوه ، بیابان و یا ساحل به این کار بپردازید. ولی اگر به دنبال گنجینه و یا دفینه می باشید پیدا کردن چنین مکانی بسیار سخت می باشد و نیاز می باشد که شما آثار و نشانه های گنج را به خوبی بشناسید و با آنها آشنایی داشته باشید تا در هر مکانی که با یکی از این آثار و نشانه ها رو به رو شدید منظور و مفهوم آن را تشخیص دهید.

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

چگونگی کاوش با فلزیاب به صور ت گام به گام

با ما همرا باشید تا شما را با چند نمونه از این آثار و نشانه ها آشنا کنیم. علاوه بر این میتوانید برای آشنایی کامل و جامع با آثار و نشانه ها به سایت felezyabjamejam مراجعه فرماید. در زیر چند نمونه از آثار و نشانه ها را مطالعه فرمایید.

 • هواکش خزانه در گنجینه یابی
 • نشان شیر در دفینه یابی و گنج یابی
 • نشان طاووس در گنج یابی
 • نشان خرس در دفینه یابی
 • نشان خرگوش در دفینه یابی
 • نشان شمشیر در گنج یابی
 • نشان عقاب یا شاهین در طلایابی
 • نشان روباه در دفینه یابی و گنج یابی
 • نشان اژدها در گنج یابی
 • نشان گرگ در گنج یابی
 • نشان انگور در گنج یابی و دفینه یابی
 • نشان اسب در گنجیابی و اسب سوار در دفینه یابی به چه معناست
 • نشانه نعل اسب در گنج یابی به چه معنا می باشد

قدم چهارم مراحل کاوش با فلزیاب:  تنظیمات اولیه فلزیاب به منظور کاوش

کارکرد با دستگاه فلزیاب و تنظیمات اولیه کاوش بخش بسیار مهمی از کاوش می باشد به طوری که شما با این کار می توانید به عمق و حساسیت بسیار بالاتری دست پیدا کنید. و شانس خود را در یک کاوش موفق افزایش دهید.

توانایی تفکیک ( Discrimination ) :

این قابلیت در فلزیاب به شما این امکان را میدهد که شما به انتخاب خود به دنبال یک فلز بگردید و  با دستگاهتان دیگر فلزات را حذف کند. به طور مثال شما در کاوشتان به دنبال طلا می باشید دستگاه دیگر فلزات را حذف کرده و حساسیت را فقط بر روی طلا نشان میدهد.

حساسیت ( Sensitivity ) :

این آپشن باعث میگردد که شما میزان حساسیت دستگاه را بتوانید کم و زیاد کنید به طوری که اگر شما در یک منطقه در حال کاوش می باشید و یک لوله بزرگ در زیر زمین می باشد و مدام دستگاه نسبت به آن واکنش نشان میدهد از این رو میزان حساسیت دستگاه را کاهش میدهیم.

تنظیم مد کاوش فلزیاب ( Detection Mode )

این قابلیت به شما کمک میکند که فلز خاصی را فیلتر کنید به طور مثال با این آپشن میتوانید دستگاه را تنظیم کنید که سکه را کاوش نکند. این آپشن میتواند شما را در راه رسیدن به هدفتان به خوبی یاری کند.

توانایی بالانس زمین ( Ground Balance ) :

این آبشن بیشتر در زمین های معدنی استفاده می شود به طوری که دستگاه این توانایی را پیدا می کند که کلیه مواد معدنی درون خاک را حذف کند.

قدم پنجم مراحل کاوش با فلزیاب: روش صحیح حرکت دادن لوپ برروی زمین

چگونگی حرکت دادن لوپ فلزیاب

چگونگی حرکت دادن لوپ فلزیاب

یکی از نکات مهم در آموزش صحیص در کارکرد با فلزیاب و طلایاب میتوان به نحوه حرکت دادن فلزیاب اشاره کرد. در زمان کاوش باید فلزیاب را دو فوت جلوتر از خود حرکت دهیم و همواره تلاش کنید در خط مستقیم حرکت کنید به این روش شما یک محل را دو بار کاوش نمی کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که لوپ دستگاه را در فاصله ۱۰ سانتی متری از سطح زمین قرار دهید و همواره به صورت موازی با زمین قرار گیرد..

قدم ششم مراحل کاوش با فلزیاب : حفاری محل دفینه

حفاری محل دفینه

حفاری محل دفینه

قدم بعدی پس از یافتن محل دقیق دفینه توسط فلزیاب، مرحله حفاری می باشد در این مرحله ما باید به نکاتی توجه داشته باشیم این مرحله می تواند دارای خطراتی نیز باشد به طوری که اکثر دفینه ها دارای تله دفینه می باشند و یا می تواند دارای گاز دفینه باشند که میتواند به راحتی جان شما را به خطر بیندازد. در مقالات دیگر در این مورد ( گاز دفینه ) بیشتر توضیح داده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید فلزیاب با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب اصفهان ، با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس بگیرید این کمپانی عرضه کننده انواع فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب قسطی ، فلزیاب دسته دوم ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب تصوریری و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =