فلزیاب چیست

فلزیاب پالسی | طلایاب پالسی چست

وسیله ای می باشد که به منظور کشف اجسام فلزی گمشده و یا جست و جوی آنها درون خاک ، دیوار ، یا اجسام دیگر به کار می رود. از این رو دستگاه فلزیاب یک میدان مغناطیسی حول دیسک جستجوگر خود ایجاد میکند تا زمانی که جسم فلزی در محدوده این میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسک خود خواهد شد و آن را آشکار و اطلاع می دهد. از این رو هرچه قدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشد عمق کشف فلز بیشتر خواهد بود. همواره عممق کاوش توسط فلزیاب با توجه به اندازه ، و شکل و جنس فلز تغییر می کند و کمتر یا بیشتر خواهد شد.

فلزیاب پالسی | طلایاب پالسی چست

فلزیاب پالسی | طلایاب پالسی چست

دستگاه فلزیاب پالسی (فرکانسی)

فلزیاب و طلایاب با فرکانس پایین که انواع فلزیاب فرکانس القائی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص (EDIT) یا (VDI DISC) و سطح و حجم ترشهولد (THRESHOLD) یا تارگت ایکس (TARGET X) می‌باشد. دارای توان و قابلیت بالا در تشخیص و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا و … به صورت مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع محیط کار به مانند خاک بد ، زمین بد یا آلوده باشد به راحتی هر چه تمام می تواند اهداف را تفکیک نموده و تشخیص دهد و همواره اپراتور فلزیاب یا کاربر فلزیاب باید با این نوع فلزیاب تمرین نماید زیرا با تمرین کردن تجربه بدست می آید و همواره با مهارت خود در هرنوع محیط و صحنه این فلزیاب فرکانس پایین را متناسب تنظیم نماید. تا سبب کشف طلا یا هدف واقعی گردد.

از این رو فلزیاب ها در تفکیک و شرایط تشخیص فلزات از جمله طلا ، نقره ، مس ، روی ، آهن ، نیکل ، کروم ، آلمنیوم ، برنز ، برنج ، قلع و آلیاژ فلزات به نسبت نوع مدار خود می تواند تنظیمات تفکیک را دارا باشد.

دستگاه فلزیاب پالسی

همواره بسیاری از فلزیاب ها با فناوری فرکانس پایین کار میکنند. به طوری که این ردیاب ها دارای دو سیم پیچ می باشند که یکی از این سیم پیچ ها برای دریافت پالس و دیگری به منظور فرستادن پالس می باشنداز این رو فلزیاب پالسی القایی ( pulse induction ) کمتر رایج بوده ولی به سرعت در حال کسب محبوبیت می باشند. در فلزیاب و طلایاب پالسی از یک سیم پیچ به منظور فرستنده و گیرنده استفاده میگردد. از این رو دستگاه این پالس ها را به زمین ارسال میکند که موجب تولید یک میدان مغناطیسی میشود. از این لحاظ فلزیاب ها حدودا ۱۰۰ پالس در ثانیه ارسال می کنند. حال زمانی که پالس ها به یک جسم فلزی برخورد می کنندبه میدان برکشت می کنند و همواره ردیاب آن سیگنال را دریافت می کنند.

از طلایاب پالسی به چه منظور استفاده میگردد.

از فلزیاب پالسی میتوان در مناطقی که دارای املاح معدنی بسیاری درون خاک آن منطقه می باشد استفاده کرد. همواره در مناطقی که مملو از سنگ های داغ مگنتیک می باشد شما می توانید از فلزیاب PI استفاده کنید. این نمونه از فلزیاب ها دارای قابلیت عمق زنی بالا تری نسبت به فلزیاب های صوتی می باشند. از این رو فلزیاب پالسی می تواند پاسخ دقیقی را در محیط های ساحلی و آب شور به اپراتور ارائه دهد.

فلزیاب پالسی | طلایاب پالسی چست

فلزیاب پالسی | طلایاب پالسی چست

شرکت معتبر و سازنده انواع فلزیاب در ایران IKPV

کمپانی بزرگ IKPV سازنده انواع دستگاه های پالسی با قابلیت های منحصر به فرد می باشد. این کمپانی ایرانی با بهر گیری از مهندسین فن آشنا و با تجربه در این عرصه همواره توانسته است که دستگاه های تولید کنند که توان رقابت با نمونه های خارجی هم رده را دارا می باشد و حتی در بیشتر مواقع از نمونه های خارجی برتر عمل کنند. به طوری که دستگاه های پالسی این کمپانی دارای طول عمق کاوش تا ۱۵ متر را دارا می باشند کمپانی تمام محصولات خود را با گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله ارائه می دهد.

چند نمونه از محصولات کمپانی IKPV

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع فلزیاب ایرانی ،فلزیاب خارجی ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب نقطه زن ، فلزیاب پالسی ،مین یاب ، معدن یاب ، ردیاب ، شاقول و… به نمایندگی فروش فلزیاب تهران ،نمایندگی فروش فلزیاب اهواز ، نمایندگی فروش فلزیاب اصفهان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرماید. باسپاس

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.