طلسم و تله فیزیکی که در اهرام مصر به کار رفته است از مخوف ترین تله های و طلسم های است که تا کنون بشر دیده است، همان طور که در ساخت اهرام مصر از پیچیده ترین معماری استفاده شده است درون آن نیز برای محافظت از دفینه ها و اجساد فراعنه از مخوف ترین طلسم ها و همچنین تله های فیزیکی استفاده شده است. اهرام ثلاثه مصر پیچیده ترین سازه مثلثی جهان می باشد در داخل این هرم ها قبرها و مقبرهای فراعنه مصر می باشد.

طلسم و تله فیزیکی

از این رو مصریان باستان به منظور محافظت از اجساد فراعنه و همچنین به منظور محافظت از دفینه ها و گنجینه های موجود که به همراه فراعنه در این مقبره ها قرار میگرفته از طلسم ها و تله های فیزیکی و همچنین ویروسی استفاده میکردند. این تله ها را به این منظور طراحی و راه اندازی میکردند که شخص و یا اشخاصی نتوانند به این مکان دسپرد بزنند .

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

در ادامه این مطالب که از وب سایت فلزیاب jamejam می باشد قصد داریم شما را با انواع تله ها و طلسمات مرگبار در اهرام مصر باستان آشنا کنیم

مواردی که به منظور محافظت مقبره ها و اهرام انجام شده است

دانشمند و محقق فرانسوی و جانشینان او به این نتیجه رسیدند که جلوگیری و متوقف کردن غارت ها در زمان فراعنه در مصر کار ساده ای نبوده و همواره به ندرت گورهایی یافت میشده که توسط دزدان در آن زمان مورد دسپرد و غارت قرار نگرفته باشد. حا آنکه سازندگان این مقبره ها کلیه احتیاط های لازم را برای محافظت و جلوگیری از دسپرد و امنیت این آرامگاه های ابدی به خرج داده اند.

  • استفاده از زبانه های قفلی
  • ساخت دالانهای پیچ در پیچ و انحرافی به منظور گمراهی
  • طراحی دریچه های سنگی و کشویی

انواع طلسم و تله فیزیکی و ویروسی در اهرام مصر

طلسم و تله فیزیکی (تله های ویروسی)

تله ویروسی یکی از خطرناک ترین و وحشتناک ترین تله های می باشد که در اهرام ثلاثه از آن استفاده شده است، دیده شده است که برخی از افراد که قصد دستبرد زدن به اهرام مصر را داشته اند پس از چند روز جان خود را از دست داده اند. و پس از پژوهش ها و بررسی بر روی اجساد آنها مشخص شده است که درون بدن آنها ویروسی وجودئ داشته است که موجب تورم مجاری تنفسی و تب های شدید گردیده است. از این رو با پیگیری در مرکز میکروب شناسی قاهره وجود ویروس های خطرناک به مانند ویروس آپسوژینوس نیژر اشاره کرد، که همواره می توان در میان مومیای ها و مقابر اهرام حداقل سه تا چهار هزار سال زنده بمانند.

علت مرگ کاوشگران در حفاری های مقبره توت عنخ عامون

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

باستان شناس و مصر شناس مشهور بریتانیایی «هوارد کارتر»  – در سال ۱۹۲۲ میلادی– و تیم همراه وی مشغول حفاری و مطالعه روی معبد توت عنخ عامون بودند که لوحی را کشف کردن که بر روی آن لوح نوشته شده بود : (مرگی ناگوار در انتظار کسی می باشد که قفل مقبره را باز کند) کارتر این نفرین را جدی نگرفت و همواره آن را باور نداشت تا اینکه در سال ۱۹۳۰ میلادی ۲۲ نفر از افرادی که در زمان گشودن آرامگاه یازدهمین فرعون مصر باستان در آنجا حضور داشتند، به صورت مرموزی و باورنکردنی مرگشان به همراه خانواده هایشان گزارش داده شد و این اتفاق به سرعت رسانه ای گشت و ذهن ها را به خود درگیر کرد.

اما هنوز هیچ تاییدی مبنی بر صحت این طلسم وجود ندارد به طوری که گفته می شود که احتمال وجود مواد سمی در دیوارهای وقبره و تابوت می تواند دلیل مرگ این افراد باشد.

 ۲۲ نفر از افرادی که در زمان گشودن آرامگاه یازدهمین فرعون مصر باستان در آن جا حضور داشتند، مرگ‌شان به همراه خانواده‌هایشان گزارش شد و این پیامد به سرعت رسانه‌ای گشت. هنوز هیچ تاییدی مبنی بر صحت این طلسم وجود ندارد اما گفته می‌شود احتمالا مواد سمی موجود در دیوارهای مقبره و تابوت می‌تواند دلیل مرگ این افراد باشد.

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

طلسم و تله فیزیکی به کار رفته در اهرام ثلاثه مصر

طلسم و تله فیزیکی (تله ریزشی)

نمونه ای دیگر از تله های که در این اهرام به کار رفته است تله های ریزشی می باشد این تله ها در زمانی که شخص قصد ورود و یا دسپرد به مقبرها را داشته است دیده شده است به صورتی که سنگی بزرگ بر روی آن به صورت ناگهانی فرود می آید. نمونه ای وحشتناک از این نوع تله توسط باستان شناس فرانسوی که در کتابی نوشته شده است می باشد. در هنگام حفاری در یک مقبره یک جفت بازو را دیدم که روی تابوت ویران شده افتاده بود. از این رو صاحب دست های قطع شده به دلیل جراحت و خون ریزی زیاد در همان مقبره جان سپرده بود و استخوان هایش در کنار تابوت قرار داشت.

این باستان شناس بر این باور بود که شخصی که قصد دسبرد به مقبر را داشته و در حالی که قصد بلند کردن تابوت را داشته سقف فرو ریخته و سنگ بزرگی بر روی او افتاده که باعث گردیده دستان او قطع کردد و در نهایت مرگ باعث مرگ وی شده است.

نمونه ای از مقالات مربوط

 

خرید انواع فلزیاب

در این مقاله قصد داشتیم شما را با دنیای کاوشگری و خطرات آن آشنا کنیم اگر از کاوشگران گنج های باستانی می باشید حتما کار خود را با یک دستگاه فلزیاب و یک کارشناس توانا سر گیرید زیرا وجود یک دستگاه گنج یاب می تواند کار شما را بسیار پر سرعت و مطمعن کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید فلزیاب خارجی ، فلزیاب ایرانی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب اورجینال ، فلزیاب دسته دوم ، ارتقاء فلزیاب و … با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب بوشهر ، فروش فلزیاب تبریز با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.