سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

سفید خانه در دفینه یابی به مکانی گفته میشود که اموال و اشیاء با ارزشی که در زمان های قدیم در حین جنگ های بین دو کشور رخ میداده در داخل آن قرار میگرفته است. که همواره از تاراج رفتن و غارت شدن این اموال جلوگیری شود. و در مواقع مورد نیاز از آن استفاده گردد. از این رو برای مخفی کردن این دارایی ها مکانی را به صورت مربع و مستطیلی شکل حفر میکردند و در آن اتاقکی در اندازه مختلف از جنس ساروج می ساختند و همواره اشیاء با ارزش را در آنجا مخفی می کردند. سپس مسیری را به منظور ورود به این اتاقک به صورت مارپیچ و معمایی همراه با انواع تله دفینه طراحی می شده است.

تفسیر سفید خانه در دفینه یابی

به طور معمول ارتفاع راهروهایی که به اتاقک سفید خانه منتهی می شود از ۰٫۵ متر شروع می شود و تا ۲٫۵ متر می تواند باشد. درب خروجی این اتاقک ها را در امتداد رودخانه ها و یا چشمه ها قرار می دادند و سر این راهروها را با خاک مسدود می کردند تا همواره راهرو در زیر زمین به صورت مخفی باقی بماند.

از این رو بر روی اتاقک اصلی که با ساروج ساخته شده است را به صورت لایه لایه از زغال ، سنگ و … می پوشاندند و این امر به این خاطر بوده که اگر فردی مکان را شناسایی کرد همواره دسترسی به دل اتاقک تقریبا برای او غیر ممکن و دشوار گردد.

سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

در خاتمه کار بنا به اغتقاد و باورهای باستانی یک یا دو تن از کارگران را به قتل می رساندند و بر این باور بودند که روح آنها همواره از دفینه محافظت خواهد کرد. و از بدن بی جان آنها نیز برای پیدا کردن مسیر استفاده میکردند. به طوری سر را از بدن جدا کرده و به نشانه مسیر اصلی در آنجا قرار میدادند. سپس بدن را برای نشان دادن تله در مسیر دفینه استفاده میکردند. تمام راهرو را از خاک سرند و ماسه پر میکردند و در آخر درب آن را با سنگی بزرگ پلمپ کرده و روی آن را با خاک می پوشاندند تا همواره قابل رویت نباشد. در پایان سنگ را با ساروج به صورتی طراحی می کردند که در یک روز و یک ساعت از سال سایه سنگ درب ورود را نشان دهد.

ابعاد سفید خانه در قدیم به چه صورت بوده است

سفید خانه در ابعاد و اندازه های مختلف یافت می شود که کوچکترین آنها ۰٫۵ متر در ۰٫۵ متر است. و ابعاد بزرگ تر آن هم در ابعاد ۱ الی ۳ متری یافت شده است با آثاری به مانند گوساله نشسته ، قاطر ، تل های کوچک ، درخت موزی یا بلوط یافت می شود. اغلب این سفید خانه ها مر بوط به راهزنانی می باشد که به ایران حمله میکردند و اموال کاروان ها و یا روستا ها را به تاراج می بردند. و به دلیل حمله های متعدد به روستاهای مختلف مجبور میشدند که اموال سرقتی را در جایی مخفی کنند تا همواره با باری سبک تر به روستای دیگری حمله کنند.

نماد و نشانه های که به منظور رمز گشایی استفاده می شده است

  • نماد ماهی
  • نماد گاو نشسته
  • سنگ آدمک
  • نماد شیر
  • سنگ مخروطی یا همان کله قندی
  • تل خاکی
  • درختان خاص مانند داغدغان
  • جوغن
  • سم اسب
  • نماد فیل
سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

چند نمونه از آثار و نشانه ی دیگر

توصیه ما به دوست داران و علا قه مندان به آثار و نشانه های باستانی و کسانی که علاقه مند به کاوشگری می باشند این می باشد که با یک دستگاه فلزیاب کاوش خود را شروع کنید با این کار در وقت و همچنین نتیجه کار و رسیدن به هدف گامی مثبت برداشته اید. از این رو ماکمپانی فروش فلزیاب و طلایاب جام جم را به شما معرفی می کنیم این کمپانی کلیه محصولات خود را با یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش ده ساله ارائه می دهد و در ساخت محصولات خود از برترین متریال های موجود استفاده میکند.جهت خرید انواع فلزیاب به نمایندگی فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب اصفهان ، فروش فلزیاب مشهد ، فروش فلزیاب تهران با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =