سرمال دفینه چیست

سرمال دفینه به مقداری کوچک یا بسیار کمی از خود جنس را سرمال می گویند. در بعضی از مواقع کاوشگران و دوستان جوینده گنج تکیه های کوچک از جنس مفرغ و سفال را کشف کرده اند که به اشتباه گمان میبرده اند که این اشیاء سرمال می باشد. در صورتی که سرمال از جنس خود گنج بوده و یا به عبارتی بخشی بسیار کوچک از خود گنج می باشد. که همواره سرمال به منظور گمراه کردن شخص کاوشگر و یا حفار به منظور بستن طمع آن فرد و دست کشیدن آن از حفاری می باشد. که این سرمال ها علامت خاصی نداشته و در مسیر بار اصلی می باشند. همچنین تمام بارها دارای سرمال گنج نمی باشند و تنها گنج های که سنگین بوده دارای سر مال می باشد.

سرمال دفینه چیست

سرمال دفینه چیست

 هدف از قرارداردن سرمال در دفینه یابی چیست

باید توجه داشته باشید که در گنج یابی و دفینه یابی مواردی زیادی می باشد که می تواند شما را از رسیدن به هدف اصلیتان دور میکند، یکی از این موارد سر مال می باشد، که در کتب  مختلف دفینه یابی نیز به آن اشاره شده است، از این رو شما اگر هموار مال و اشیاء قیمتی خود را دفن کنید همواره احتمال دسپرد به آن هم وجود دارد ترجیح میدهید بخشی از آن را به سرقت رفته یا تمام آن را از دست دهید؟

لزا صاحبان مال و کسانی که اشیاء قیمتی خود را پنهان میکردند ترجیح میدادند که قسمتی از مال آنها ازدست برود تا اینکه تمام آن را از دست دهند به همین دلیل بخش کوچکی از آن در یک یا چند جا در مسیر اصلی بار قرار میدادند. این تکنیک در بسیاری از موارد کار ساز بوده و هنوز بسیاری از دفینه ها با اینکه سرمال آنها به غارت رفته اما دفینه اصلی هنوز وجود دارد و تشخیص اینکه چیزی که یافته اید سرمال بوده و یا دفینه اصلی نیاز به تجربه و دانش در این زمینه دارد. اگر از این تجربه برخوردار نیستید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

سرمال دفینه چیست

سرمال دفینه چیست

چند نمونه از آثار و نشانه های مشابه

سرمال دفینه چیست

سرمال دفینه چیست

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع فلزیاب پالسی ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب نقطه زن ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب تصویری ، فلزیاب امنیتی ، ردیاب ، مین یاب ، حفره یاب ، آب یاب ، انواع شاقول و … به دفاتر نمایندگی فروش فلزیاب جام جم شیراز ، دفتر نمایندگی فروش فلزیاب اهواز ، دفتر فروش فلزیاب جام جم تهران با شماره تلفن ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرماید ا سپاس.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش