جی پی اس فلزیاب

کاربرد جی پی اس در فلزیاب یه سوال همیشگی برای اپراتورها بوده است از این رو وجود GPS در برخی از تولیدات شرکت های بزرگ تولید کننده فلزیاب مانند Quest یا Minelab امری غیر اجتناب پذیر است. سوالی که پیش می آید این است که چرا چنین شرکت های باید در ساخت فلزیاب های خود از GPS استفاده کنند و این قابلیت در فلزیاب چه کاربردی دارد؟

قابلیت و کاربرد جی پی اس در انواع فلزیاب

همواره GPS در فلزیاب های خارجی به شخص اپراتور این امکان را می دهد که مکان هایی را که قصد حفاری در آن را دارد علامت گذاری کند تا در زمان برگشت به این نقطه، این امکان را به راحتی پیدا کند. وجود GPS استفاده از فلزیاب ها را به سطح جدیدی رسانده که کاوش را برای شخص کاوشگر آسان می سازد اما این موضوع در ایران شایعه ای برای افراد سودجو و کلاهبردار تبدیل شده است که در ادامه به بحث در این مورد میپردازیم.

شایعه وجود GPS در فلزیاب و ردیابی آن

جی پی اس فلزیاب از حقیقت تا شایعه

جی پی اس فلزیاب از حقیقت تا شایعه

در مورد این شایعه باید گفت که هیچ دستگاه فلزیابی به وسیله GPS ردیابی نمی شود. و همواره از نظر علمی نیز چنین کاری امکان پذیر نمی باشد زیرا ماژول هایی GPS که بر روی بردهای الکتریکی نصب می شودند فقط گیرنده هستند و تنها به دریافت مختصات جغرافیایی از ۲۴ ماهواره  می باشد که در محور زمین می گردند. و همواره برای اینکه امکان ارسال مختصات دریافت شده به وجود آید باید در کنار ماژول GPS از تکنولژی های دیگر استفاده کرد که این کار هزینه زیادی دارد در حالی که شما فقط قیمت فلزیاب را پرداخت میکنید و در بسیاری از موارد اصلا امکان چنین کاری وجود ندارد.

جی پی اس فلزیاب از حقیقت تا شایعه

جی پی اس فلزیاب از حقیقت تا شایعه

جی پی اس طلایاب فقط کاربردی به منظور ذخیره مختصات کاوش را دارد و این امر می تواند به شخص کاوشگر بسیار کمک کند تا یک کاوش بسیار دقیق را داشته باشد. از این رو به خاطر شایعات ذهنیت عموم از این امر خراب شده است. از این رو بیشتر فلزیاب ها بدون GPS می باشند با ما همراه باشید تا تعدادی از این فلزیاب ها که در ساختار آنها هیچ گونه GPS به کار نرفته است را معرفی کنیم

چند نمونه از فلزیاب های بدون GPS

  • طلایاب Ajm Bugle ساخت کمپانی IKPV
  • طلایاب AJM 13300 تولید شرکتIKPV
  • فلزیاب دراک ۱۰۱ تولید کمپانی IKPV
  • فلزیاب AJM IMAGING محصول IKPV
  • طلایاب KOMATSU A-U-4 تولید کمپانی IKPV
  • طلایاب DERAK SUPER SENSOR GPR
  • گنجیاب DMF-Y ردیاب دو نفره

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع فلزیاب بدون جی پی اس ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر ، ردیاب ، حفره یاب ، آب یاب ، معدن یاب ، یون یاب و … با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب تبریز ، فروش فلزیاب کردستان ، فروش فلزیاب خرم آباد و … با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.