بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

در این مقاله قصد داریم در مورد بزرگترین گنجینه های که تا به حالا انسان با آن رو به رو شده است بپردازیم، گنجینه های بزرگی که دیگر خبری از آنها نیست و هیچ کس نمی داند که چه بر سر این گنجینه های گران بهاء آمده است. گنجینه هایی بسیار زیبا و پر زرق و برق که چشم هر بیننده ای را گور میکند. و همواره کمر را در مقابل عظمتش خم میکد. اما حالا کجا هستند؟ چه اتفاقی برایشان افتاده است؟ با ما همراه باشید تا در مورد این گنجینه ها بیشتر بدانید.

بزرگترین گنجینه های گمشده دنیا

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

 • (اتاق کهربا) هشتمین عجایب دنیا   

افرادی که این اتاق را قبل از اینکه مفقود شود دیده بودند. می گویند که این اتاق را باید هشتمین عجایب دنیا دانست. به طوری که می توان گفت این اتاق منحصر به فرد ترین گنجینه گمشده تاریخ می باشد. اتاقی بسیار شگفت و زیبا که تمام دیوار های آن با کهربا و انواع جواهرات قیمتی و آینه های طلا کاری شده و چهار نوع موزاییک کاری فلورانسی تزئین شده بود. اتاق گهربا دارای ۱۱ متر مربع مساحتش بوده، این اتاق در سال ۱۷۱۶ میلادی برای فردریک اول پادشاه اول پروس در نزدیکی کاخ کاترین در سن پترزبورگ روسیه ساخته شد. این اتاق اگر امروزه وجود داشت ارزشی معادل ۱۴۲ میلیون دلاری داشت.

این اتاق به قدری حیرات انگیز بود که آوازه آن به گوش آدف هیتلر نیز رسیده بود به طوری که زمانی که به روسیه حمله کرد تلاش کرد تا این اتاق را به همراه خودش به آلمان ببرد. ولی با اولین تکان چندین تن طلا و جواهرات شروع به خرد شدن کرد. او تلاش های زیادی کرد که این اتاق را جابه جا کند و آسیبی به آن نرسد به طوری که با چسباندن کاغذ دیواری تلاش کرد مانع فروریختن جواهرات شود اما این اقدام بی فایده بود. در سال ۱۹۴۱ آلمان ها و ارتش نازی بخش زیادی از شهر را فتح کردند ولی در سال ۱۹۴۵ بار دیگر روسیه آن را پس گرفت. ولی دیگر از این اتاق هیچ خبری یافت نشد.

ماجرای گنجینه بزرگ و عظیم  شهر لیما

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

 • (گنجینه بزرگ شهر لیما)

ماجرایی باور نکردنی و بسیار جالب ثروت هنگفت لیما از جایی شروع میشود که لیما پایتخت کشور پرو در گیر شورش و اعتراضات بزرگ مردمی میگردد. به طوری که حاکمان آن زمان این شهر تصمیم میگیرند که کلیه جواهرات این شهر را برای اینکه در این حرج و مرج سرقت نشود به مکزیک منتقل کنند، گنجی بسیار بزرگ که شامل چندین تن جواهرات به صورت سنگ، شمعدان های طلا، دو مجسمه طلایی از مریم مقدس و تعدادی زیادی ظروف سلطنتی دیگر بود.

این گنجینه بسیار عظیم به قیمت امروزی ۶۰ میلیون دلار ارزش داشته است. آنها برای جابه جایی این گنجینه مسولیت آن را به کاپیتان تامسون سپرده بودند، غافل از اینکه خود این شخص سرکرده دزدان دریای بود. از این رو پس از سرقت این گنجینه به وسیله دزدان دریایی آنها گنجینه را به جزیره کوکاس بردند و قصد داشتن در آنجا از آن نگهداری کنند تا شرایط به حالت عادی برگردد. ولی ارتش مکزیک بیکار ننشسته بود و دزدان را تا جزیره تعقیب کرده بود. از این رو ذزدان جنگل های انبوه جزیره را برای مخفی شدن انتخاب کردند و این آخرین خبری بود که از این دزدان و گنجینه تا به الانشنیده شده است . تابه امروز ۲۰۰ گروه به کاوش این گنج بزرگ رفته اند ولی هیچ کدام موفق نشده اند آن را بدست آورند.

بزرگترین گنجینه های گمشده در زیر دریا

گنجینه مونته زوما زير گل و لاي

گنجینه مونته زوما زير گل و لاي

 • (مونته زوما) زير گل و لاي

اول جولای ۱۵۲۰، برای مردم مکزیک روز بسیار خونباری بود، روزی که ارتش اسپانیا با خشونت تمام تمدن کهن آزیک را فرو ریخت. در حالی که شهر به طور کامل توسط ارتش اسپانیا محاصره شده بود فرمانده هرناندوکورتز و یارانش همچنان به نبرد ادامه میدادند، تا اینکه شکستشان قطعی شد. از این رو فرمانده دستور داد تا کلیه جواهرات را در گوشه ای جمع کنند تا در فرصتی مناسب با خود از شهر خارج کنند. اما نقشه آنها به درستی پیش نرفت و سربازان اسپانییای آنها را محاصره کردند از این رو سرباز ها مجبور شدند که بی درنگ تمام جواهرات را به قعر دریاچه تزنوکو بریزند.

این گنجینه که شامل ظروف نقره و طلا و سنگ های قیمتی فراوان بود و حاصل سالها امپراتوری آزتک بودند را به دریاچه ریختند. آنان این کار برای این انجام دادند تا دست سربازان اسپانیای به این گنجینه نرسد و اگر زمانی امکان این را داشتن به آنجا برگردن و ثروت آب و اجدادی خود را به دست آورند. ولی هیچ کس جان سالم به در نبرد و آنهایی هم که توانستند فرار کنند هیچ گاه نتوانستن به آنجا بازگردند.

همواره گفته می شود این گنجینه پس از پنج قرن همچنان دست نخورده باقی مانده است و در میان گل و لای دریاچه پنهان میباشد. در سال های اخیر تلاش زیادی برای دست یابی به این جواهرات صورت گرفته است. به طوری که یک از رئیس جمهور های مکزیک دستور لایروبی دریاچه را داد. اما نتیجه ای نداشت.

بزرگترین گنجینه های گمشده

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

 • (گنج ریش سیاه)

بلک برد یا ریش سیا یک از دزدان دریای بود که در دوران طلایی دزدان دریایی نام و آوازه ای برای خود دست و پا کرده بود او تنها در عرض دو سال توانسته بود ثروت بزرگی را برای خود جمع کند. دوره دوره چپاول طلا و نقره بود به طوری که هر کشوری که طلای بیشتر داشت قدرتمند تر بود. اسپانییایی ها در این مورد سرآمد بودند و با استخراج معادن طلا در مکزیک و آمریکای جنوبی این جواهرات را با کشتی ها به اسپانیا میبردند و این بهترین فرصت برای دزدان دریایی بود ریش سیاه که در آن دوره یکی از دزدان دریای سرآمد بود بیکار ننشسته و در آبهای آن منطقه منتظر بود تا کشتی را مورد غارت قرار دهد و بعد از آن نیز تمام این دارای را در جایی پنهان کند.

طولی نکشید که بالاخره در سال ۱۷۱۸ دستگیر و اعدام شد. ولی هیچ کس نفهمید که او این هه گنج و ثروت را کجا مخفی کرده است به طوری که تا مدتها افراد زیادی به دنبال گنجینه ای که ریش سیاه در این مدت دست و پا کرده بود رفتند ولی موفق به کشف آن نشدند.حتي در سال ۱۹۹۸ کشتي غرق شده او را از زير آب بيرون آوردند، ولی هیچ ردی ار این گنج یافت نشد.  محققان حدس مي زنند که اين گنج در جزاير کارائيب يا خليج ويرجينيا و شايد هم در غارهاي جزيره کايمان دفن شده باشد.

بزرگترین دفینه های گمشده

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

 • (گنج مدفون شده به همراه فرعون)

 شگفتی تمام وجود هوارد کارتر را فراگرفته بود شخصی که سال ۱۹۲۲ تواننست محل دفن فرعون مشهور مصر، توت آنخ آمون را پیدا کند و راه ورود به مقبره و بعد راه رسیدن به این اتاق ها آن قدر پیچیده بود که سال ها طول کشید تا کارتر توانست نقشه آنها را بکشد. روایت است که در کنار مقبره فرعون اتاق بزرگی پر از صندوق های مخصوص جواهرات و مجسمه هاي قيمتي بود.

جالب این می باشد که وقتی به سراغ این جواهرات میروند هیچ اثری از آنها نمی باشد. این شاید مرموز ترین و عجیب ترین سرقت باشد زیرا راه دستیابی به این گنجینه بسیار پیچیده و مرموز می باشد و از فهم عادی خارج می باشد. به طوری که انتقال این گنجینه بسیار بزرگ بدون اینکه کسی متوجه شود امکان پذیر نبوده . حال سوال اینجاست که این گنجینه کجاست و چه اتفاقی برای آن افتاده ایت.

بزرگترین گنجینه های گمشده

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

بزرگترین گنجینه های گمشده جهان

 • (صندوق مقدس قوم بنی اسرائیل)

در طوایف باستانی بنی اسرائیل صندوقچه گنجی معروف وجود داشته است که همواره بسیار ارزشمند بوده است. این گنجینه به اعتقاد آنها مقدس ترین گنجینه بر روی زمین بوده است. حاکم اصلی و مرکزی بنی اسرائیل مامور نگهداری این صندوقچه بودند که طبق کتاب مقدس برای خداوند نگهداری می شده است. آنها معتقد بودند که صندوقچه مقدس مردم و اموالشان را در مقابل خطرات و بلاها حفظ می کند. ۶۰۷ سال پیش از میلاد بیت المقدس که پایتخت بنی اسرائیل بود این صندوق در هيکل سليمان آنجا نگهداري مي شد، به وسیله بابلی ها محاصره شد. که طی یک جنگ خونبار بیش از یک میلیون نفر کشته و تعدادی زیادی از مردم آواره شدند.

۷۰ سال بعد وقتی بنی اسرائیل به شهرشان باز کشتند. دیگر اثری از صندوقچه نبود. به راستی چه بلایی سر این صندقچه آمده بود که تا به امروز هیچ خبری از آن یافت نشد.  مهم ترين فرضيه اين است که عبريان پيش از آغاز جنگ آن را جايي مخفي کردند تا به دست بابلي ها نيفتد. برخي هم معتقدند که اين صندوق گرانبها توسط بابلي ها معدوم شده است.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با بزرگترین دفینه های گمشده که تا به امروز یافت نشده اند بیشتر آشنا کنیم باشد که مورد توجه دوستداران به باستان شناسی و علاقه مندان به کاوش گنج های باستانی و شما عزیزان کردد. از این رو ما تلاش کرده ایم نمونه ای از این مقالات و آثار و نشانه هایی مشابه را به منظور آشنایی هرچه بیشتر علاقه مندان جمع آوری کنیم. شما می توانید برای مشاهد دیگر مقاله ها به سایت https://felezyabjamejam.ir مراجعه کنید.

نمونه ای از آثار و نشانه های موجود و چندین مقاله

 • انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی
 • لانه خفاش کجاست و چه خاصیتی دارد
 • سنگ پادزهر یا سنگ شفا چیست
 • گاز گرفتگی در حفاری طلا
 • نشان شمشیر در گنج یابی
 • نشان شیر در دفینه یابی و گنج یابی
 • نشان عقاب یا شاهین در طلایابی
 • گنجینه یا دفینه چیست
 • هواکش خزانه در گنجینه یابی
 • نشان روباه در دفینه یابی و گنج یابی
 • نشان عقرب یا نشان کژدم در گنج یابی
 • گنج نامه یا نقشه گنج چیست
 • نشان اژدها در گنج یابی
 • سرمال دفینه چیست
 • نشان طاووس در گنج یابی
 • نشان خرس در دفینه یابی
 • نشان گرگ در گنج یابی
 • نشان گاو در دفینه یابی
 • نشان ترازو در گنجیابی
 • نشان خرگوش در دفینه یابی
 • نشان انگور در گنج یابی و دفینه یابی
 • نشان اسب در گنجیابی و اسب سوار در دفینه یابی به چه معناست
 • نشانه نعل اسب در گنج یابی به چه معنا می باشد
 • گنجینه در حمام قدیمی
 • گنجینه قلعه های باستانی
 • سنگ گوی چیست
 • نشان تیر و کمان در گنج یابی
 • سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود
 • نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن
 • گنجینه دزدان دریایی از افسانه تا واقعیت
فروش فلزیاب جام جم

فروش فلزیاب جام جم

نمایندگی فروش فلزیاب و طلایاب جام جم ، فروش فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب قسطی و … در نمایندگی فروش فلزیاب شیراز ، نمایندگی فروش فلزیاب تهران ، نمایندگی فروش فلزیاب اصفهان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰ تماس حاصل فرمایید. باسپاس

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.