بزرگترین گنجینه ایران

بزرگترین گنجینه ایران در حقیقت مربوط میشود به دوران هخامنشیان، این گنجینه که هنوز سر نوشت آن مشخص نمی باشد را می توان بزرگترین گنجینه جهان نامید. همواره اگر در فضایی مجازی بزرگترین گنجینه های گمشده جهان را جستجو کنید، خواهید دید که این لسیت یک گنجینه بسیار بزرگ را در خود کم دارد و آن بزرگ ترین دفینه ایران می باشد. این گنجینه که هنوز کسی از مکان دقیق آن با خبر نمی باشد و همچنان در زیر خاک مدفون می باشد مطعلق به پادشاه بزرگ هخامنشی یعنی داریوش سوم کمی باشد. که همواره در بین سال های ۳۸۰ تا ۳۳۰ قبل از میلاد زندگی میکرده است. این گنجینه بسیار بزرگ که از دوران باستان بوده و در دستان پادشاهان هخامنشی بوده است دارای سرنوشتی مبهم بوده است.

گنجینه ای را که اسکندر از ایران خارج کرد چه مقدار بود

بزرگترین گنجینه ایران

بزرگترین گنجینه ایران

همواره در این باره عده ای میگویند که بخشی از این گنجینه را اسکندر مقدونی در زمانی که به ایران حمله کرده است. با خود از ایران خارج کرده است. این پادشاه مقدونی در حدود سالهای ۳۳۴ قبل از میلاد به قلمروی پادشاهی ایران که در آن زمان پادشاهی داریوش سوم بوده است حمله کرده است. عده ای معتقد می باشند که اسکندر بخشی از این گنجینه بسیار بزرگ را با خود از ایران خارج کرده است.

این گنجینه با ارزش در شوش، ایسوس که در حال حاضر، شهری در مرزهای کشور ترکیه ی امروزی است، دمشق و تخت جمشید را چپاول کرده است و به تاراج برده است. اسکندر مقدونی تنها در تخت جمشید در حدود ۹ هزار تالنت (تالنت واحد سنجش وزن طلا و نقره بوده است که برابر با معیار وزنی برابر با ۲٫۵ کیلوگرم ) طلا و ۴ هزار تالنت نقره به غنیمت گرفت و با خود به تاراج برده است.

از این رو می توان به معیار امروزی بزرگی گنجی را که اسکند مقدونی از یک بخش ایران خارج کرده است را در حدود بیش از ۱۰۰۰ تن یا به حساب سرانگشتی دیگری در حدود بیش از ۵۰ کاروان بزرگ از شتر که تنها غنیمت یکی از شهرهای ایران بوده است با خود حمل میکردند با خود برده است. یا بهتر است بگوییم به تاراج برد است.

مورخ و باستان شناس یونانی در مورد حمله اسکندر چه میگوید

بزرگترین گنجینه ایران

بزرگترین گنجینه ایران

یکی از مورخان و باستان شناسان بزرگ یونانی به نام دیودور، در مورد این یورش و چپاول اسکندر مقدونی در ایران چنین میگوید، که پس از یورش اسکندر به ایران و تاراج ثروت ایرانیان و کشته و کشتاری که به پا کرد و خراب کردن اکثر آبادی ها ی شهر ایران ، اسکندر مقدونی گنج های را که حاصل تمام گنج خانه های تسخیر شده در ایران را که بر بیش از ۳ هزار شتر بارکش و ۱۰ هزار جفت قاطر که در مجموع بیش از ۲۳ هزار حیوان بارکش می شود را سوار بر کشتی کرد و به کشور خود برد.

بزرگ ترین گنجینه ایران در دست اسکندر و اثبات قدرتش با این اموال در جنگ با مصریان

بزرگترین گنجینه ایران

بزرگترین گنجینه ایران

نوشته های باستانی به ما میگویند که زمانی که اسکندر با لشکر خود به مصر حمله کرد، دستور می دهد که سپر های سربازانش را با نقره ی خالص آب کاری کنند. دلیل این امر نیز این بود که با این کار قصد تضعیف روحیه لشکر مقابل را داشت و میخواست قدرت خود را در آن جنگ نشان دهد که همواره قصد داشت عظمت میراثی را که از امپراتوری ایران به تاراج برده بود را به رخ بکشد و قدرت خود را اثبات کند. به نظر شما سرنوشت آن بخشی از ثروت ایران که به دست داریوش سوم پنهان شد چه بوده است؟ داریوش سوم آخرین پادشاه هخامنشی با کاروانی کوچک به همراه گنج هایش به اقامتگاه تابستانی خود در هگمتانه که شهری تاریخی است و امروزه شهر همدان می باشد رفت.

پادشاهان و سردارانی که به جست و جوی بزرگترین گنجینه ایران پرداختند

اسکندر مقدونی

بزرگترین گنجینه ایران

بنا به اسناد و مدارک موجود ، داریوش قبل از اینکه بمیرد دستور میدهد تمامی طلاها، نقره ها و اشیای قیمتی دیگر را در نزدیکی شهر دفن کنند. به طوری که زمانی که اسکندر پا به این اقامتگاه گذاشت دیگر خبری از این گنجینه نبود. به دستور اسکندر نیروهای تحت اختیارش هفته ها در اطراف شهر به دنبال این گنجینه گشتند ولی نتوانستند این گنجینه بزرگ را به دست اورند به گفته کار شناسان این گنجینه که به دستور کورش سوم هخامنشی دفن شده در حدود نصف دارای هخامنشیان بوده است. در حدود ۲۵۰ سال بعد از این ماجرا سردار رومی مارکوس لیزینیوس کراسوس به دنیال این گنجینه به جست و جو پرداخت و همچنین برای آن با پارت ها به جنگ پرداخت. ولی به نتیجه ای نرسید

بعد از او، پارت ها، سرداران رومی ژولیوس سزار، مارکوس آنتونیوس و همچنین امپراتور روم، نرون نیز، همگی به دنبال گنج داریوش گشتند و به هیچ نتیجه ای نرسیدند. آخرین بار که تلاشی برای پیدا شدن این گنج صورت گرفت، در سال ۱۳۵۲ بود که به هیچ نتیجه ای نرسید.

نمونه ای از مقالات مشابه

 • انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی
 • لانه خفاش کجاست و چه خاصیتی دارد
 • سنگ پادزهر یا سنگ شفا چیست
 • گاز گرفتگی در حفاری طلا
 • طلسم مار در دفینه یابی

جهت مشاهده مقالات بالا روی کلمه گنجینه های باستانی کلید کنید.

کمپانی تولید کننده فلزیاب IKPV

در اینجا قصد داریم به شما دوستان و عزیزان که علاقهمند به کاوشگری و یا باستان شناسی می باشید پیشنهادی دهیم ازاین رو اگر شما از دوست داران و علاقه مندان به کاوشگری و با ستان شناسی می باشید. باید به این امر آشنا باشید که در این راه داشتن یک دستگاه فلزیاب قدرتمند بسیار مهم می باشد. لزا کمپانی بزرگ IKPV بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده انواع فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب آنتن رادار ، ردیاب و … با تولیداتی بسیار با کیفیت و با فناوری روز دنیا می باشد این کمپانی محصولات خود را با یک سال گارانتی معتبر و ده سال خدمات پس از فروش ارائه میدهد. با ما همراه باشید تا شما را با چند نمونه از این دستگاه ها بیشتر آشنا کنیم

نمونه ای از تولیدات فلزیاب های کمپانی IKPV

 • طلایاب AJM 13300 تولید شرکتIKPV
 • فلزیاب دراک ۱۰۱ تولید کمپانی IKPV
 • فلزیاب PV 5000 ساخت شرکت IKPV
 • طلایاب Ajm Bugle ساخت کمپانی IKPV
 • فلزیاب PV Imaging تولید شرکت IKPV
 • فلزیاب AUTOCRAT تولیدکمپانی IKPV
 • طلایاب KOMATSU A-U-4 تولید کمپانی IKPV
 • طلایاب HS366 تولید شرکت IKPV
 • طلایاب LEOPARD 1000 تولید IKPV
 • طلایاب LEOPARD 2000 محصول کمپانی IKPV
 • طلایاب DERAK SUPER SENSOR GPR
 • طلایاب HOXNE تولید IKPV
 • فلزیاب Golden Win محصول کمپانی IKPV
 • طلایاب دراک ۱۰۲ | یک فلزیاب چند منظوره ساخت IKPV

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص مطالب بالا و همچنین انواع فلزیاب روی کلمه فلزیاب IKPV کلید کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید انواع فلزیاب و طلایاب تصویری ، انواع سیستم های امنیتی و … با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب بوشهر ، با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید باسپاس

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.