انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

انواع جیوه و موارد مصرف آن:

همواره جیوه یک فلز مایع می باشد با وزن و حجمی بالا می باشد و از ترکیبش با طلا اکسید طلا به دست می آید. که به زبان عامیانه به آن ملقمه میگویند. جیوه یک فلز مایع می باشد که بی نهایت سمی بوده به طوری که زمان اسفاده از آن باید دهانتان را پر از آب کنید و همواره پوستتان را با روغن وازلین چرب کنید و با پنبه آغوشته به روغن سوراخ های گوشتان را بپوشانید زیرا جیوه به قدری سمی می باشد که از طریق پوست نیز جذب می شود. همواره هیچ وقت جیوه را حرارت ندهید بخاره جیوه به قدری سمی می باشد که سریعا انسان را می کشد. یک کیلیو طلا را با ده گرم جیوه می توانیم ترکیب کنیم. با این کار هیچ اثری از طلا وجود نخواهد داشت. و به اکسید طلا تبدیل می کردد.

جیوه قرمز چیست

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

جیوه قرمز یا همان جیوه سرخ ماده ای ساختگی با ترکیب نامشخص می باشد. که کلاهبرداران زیادی عمدتن روسی، بر این باور می باشند که این ماده در ساخت بمب اتم کاربرد دارد، و همواره به منظور شناسایی و کاوش طلا نیز قابل استفاده می باشد. از این رو نمونه های به دست آمده از دلالان این ماده چیزی به جز رنگ و خاکستر نبوده است. به طوری که در دهه نود میلادی ارزش هر کیلو گرم از این ماده معادل پانصد هزار دلار برآورد شده است.

جیوه قرمز یا همان Red Mercury یک اصطلاح می باشد و این ماده یک ماده موهومی (فرضی ، خیالی) می باشد که ادعا می شود در تولید بمب های هسته ای به کار می رود. ولی از این رو برخی معتقد می باشند که جیوه قرمز یک ماده با تکنیک ساخت مخفیانه می باشد. فرض می شود که جیوه قرمز یک ماده منفجره با قدرت باورنکردنی است که در ساخت بمبهای قابل حمل مانند شکافت به کار می رود.

تاریخچه جیوه قرمز

در دهه نود در منطقه اورال یک کمپانی روسی در مکاتبه ای با بوریس یلتسین، ریس جمهور وقت آن زمان خواستار فروش جیوه قرمز برای جبران بخشی از گرفتاری های مالی روسیه شد. و توانست اجازه فروش ۹ تن از آن در ۳ سال را داشته باشد.

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

انواع جیوه و کاربرد آن در فلزیابی

برسی جیوه سرخ 

تابه حال ترکیب مشخصی برای جیوه قرمز ارائه نشده است. درسال ۲۰۰۴ پلیس آلمان نمونه ای به دست آورد که شامل ۱۰% از وزن آن پلوتونیوم، ۶۱% جیوه، ۱۱% آنتیموان، ۶% اکسیژن، ۲% ید و ۱٫۶%گالیوم بود. فرمول پیشنهادی ،HG6،SB2،O8 به همراه مقدار جیوه خالص بوده است. و همچنین نمونه دیگری در سال ۱۹۹۸ بدست آمده که غیر پرتوزا، و ترکیب آب و پدیدجیوه بود، درسال ۲۰۰۳ نیز نمونه دیگری درزاگرب پیدا شد که بدون آنتیموان و تنها جیوه بود و از این رو فرمول دیگر پیشنهادی Hg2،Sb2،o7 را  رد کرد.

از این رو پیشنهاد ما به کاوشگران و جویندگان گنجیابی و فلزیابی تهیه یک دستگاه فلزیاب با کیفیت و مورد اطمینان می باشد که بتوانید به وسیله آن یک کاوش مطمعا را حاصل کنید و از کاوش خود نهایت لذت را ببرید. جهت خرید انواع فلزیاب پیشرفته و مبتدی به همراه کارانتی معتبر، خدمات پس از فروش و همچنین تست در حضور مشتری می توانید به نمایندگی های فروش فلزیاب جام جم در سراسر کشور با کارشناسان ما با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

نمونه ای از چند محصول باکیفیت شرکت تولید کننده فلزیاب جام جم:

 • طلایاب ZICCO X2 تولید کمپانی جام جم
 • طلایاب RICHEL M-160 با ۱۶ سنسور مگنومتر
 • طلایاب ANTARES تولید کمپانی jamejam
 • طلایاب RICHEL M-80
 • گنج یاب RICHEL M-40
 • گنج یاب RICHEL M-20
 • گنج یاب RICHEL M-10
 • فلزیاب LEOPARD 16000
 • فلزیاب LEOPARD 8000
 • طلایاب LEOPARD 4000
 • طلایاب LEOPARD 2000
 • طلایاب LEOPARD 1000

<<نمایندگی فروش فلزیاب جام جم >>

Red mercury

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.